O bílých heterosexuálních mužích, co jedí maso

„Když budem pozorovat Froda Pytlíka, jak prochází Stromovkou a největší drama je, že mu upadne zmrzlina, tak z toho asi moc nevypotíš.“

Anotace:
V čekárně sedí Patriarcha. Spílá, že když ulovíš mamuta, tak máš právo válet se na zemi a žrát toho mamuta dokud to jde. I když u toho hrozí, že se roztečeš jako huspenina po prostoru. Patriarcha ještě říká, že svět dnešních mužů sestává jen z narcisů, hysteriků a dětí. A že každý správný chlap musí chtít vošukat kosmos.

I další muži sedí v čekárně. Čekají. Zatím přesně nevědí na co, prostě čekají. Možná při tom přemítají, zda je jejich práce ten bájný dream job, když nemají na byt, pouze na chřest s holandskou omáčkou. A jestli v dnešní době už vážně nemůžou ženě ani otevřít dveře. No a hlavně: jak se stát tím správným chlapem, když i vojna už je zrušená.

Čeká Dobrodruh, čeká Veterán, čeká Lovec. Čeká Sběratel. A čeká i Syn svého otce. A taky Kamioňák, Fotbalista, Stromolezec a Hráč. A tím to zdaleka nekončí. Inscenace o přijetí dospělosti a služby vycházející z jedenácti autentických rozhovorů. Groteskní i mrazivá.

Scénář:
Barbara Herz – Anna Hoprich

Režie
Barbara Herz

Textová dramaturgie
Šárka Kiršnerová, Anna Hoprich

Dramaturgie
Jiří Ondra, Dagmar Fričová

Výprava
Jana Hauskrechtová

Hudba
Ivan Acher

Video
Martin Bitala

Pohybová spolupráce
Ondřej Jiráček

Fotograf
Patrik Borecký

Hrají
Michal Bednář, Hanuš Bor, Pavel Neškudla, Václav Rašilov a Matěj Trnka

Premiéra
31. května 2022 v A studiu Rubín