Istanbulská úmluva

Bingo o konci světa

Anotace:
Existuje jistý mezinárodní dokument o potírání násilí, který sice téměř nikdo nečetl, ale všichni na něj mají jasný názor. A protože v naší republice již po několikáté probíhá pokus o jeho ratifikaci, jsou všechny názory o to ostřejší. Kulturní války jsou tu! Připravte se na hodně vostrý kalibr.

Chcete se vsadit jestli teď přijde konec světa? Raději si zahrajme bingo. Hry se účastní zástupci celé společnosti, od politika středního věku, až po aktivistku a strážkyně patriarchátu. Nechybí bojovníci na sociálních sítích, novodobí disidenti a samozřejmě: ideální oběť. Tak se připravte! Jaká (stará dobrá osvědčená) čísla asi zazní? Pojďme společně odškrtávat: genderová ideologie a zbytečný cár papíru, protože násilí u nás není problém. (A to nám chcete zakázat i flirtování?) Žena patří k plotně a muž dělá kariéru, tak si prosím nějakými novotami neničme českou kulturu! A navíc: plácání po prdeli ještě nikdy nikoho nezabilo. Bingo!

Dokumentární sonda do osobních strachů a nerovnosti, která tak snadno ústí v násilí.

Inscenace vznikla ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s. v rámci projektu Grassroots muži advokáti rovnosti žen a mužů podpořeného nadací OSF v programové oblasti Active citizens fund.

Scénář
Barbara Herz a kol.

Textová dramaturgie
Daniela Samsonová

Režie
Barbara Herz

Dramaturgie
Dagmar Radová, Lucie Ferenzová

Výprava
Petra Vlachynská

Hudba
Vladivojna La Chia

Pohybová spolupráce
Ondřej Jiráček

Asistence režie
Daniela Samsonová, Klára Metge

Fotograf
Patrik Borecký

Hrají
Petr Jeništa, Lucie Syrová, Dan Kranich

Premiéra
19. a 20. 1. 2024 v A studiu Rubín